Logistyka

Czeski rynek opakowań plastikowych

W nowoczesnej logistyce użycie odpowiednich kontenerów i opakowań to podstawa. Ułatwiając transport i magazynowanie dóbr i produktów, stają się niezbędnym wyposażeniem nie tylko sklepów czy magazynów ale też fabryk i firm. Na przestrzeni lat pojemniki drewniane i metalowe zostały wyeliminowane a ich miejsce zajęły bardziej funkcjonalne i szybsze w produkcji opakowania plastikowe.

Czeski rynek – charakterystyka

Czeski rynek opakowań plastikowych podobny jest do polskiego, znaczny udział zapotrzebowania na tego typu produkty pochłania szeroko pojęty handel. Ważnymi odbiorcami plastikowych kontenerów są też fabryki przemysłowe w szczególności tak dobrze rozwinięty w Czechach przemysł motoryzacyjny. Inną sporą grupą wykazującą duże zapotrzebowanie na opakowania z tworzywa (na czeskim rynku plastové obaly) są producenci rolni. Szczególnie w regionie rolniczych Moraw zapotrzebowanie na kontenery plastikowe dla rolnictwa jest ogromne.

Potrzeby czeskiego konsumenta znakomicie wybadał niemiecki koncern Schoeller Allibert, jednym z największych światowych producentów opakowań zwrotnych z tworzyw sztucznych. Schoeller Allibert wszedł na czeski rynek wprowadzając tam dokładnie to co Czesi dostać chcieli i czego potrzebowali o czym świadczy choćby oferta firmy. Znajdziemy w niej opakowania z plastiku różnych kategorii i przeznaczeń. Dostępne działy to handel, przemysł motoryzacyjny, produkcja przemysłowa czy rolnictwo.

Pojemnik popularny w Czechach

Jednym z produktów popularnych w Czechach jest kontener typu magnum optimum. Wymiary pojemnika to 120 cm długości, 80 cm szerokości oraz 95 cm wysokości a waga netto 50 kg. Magnum optimum posiada boczne drzwiczki ułatwiające załadunek i transport towaru, kółeczka do lepszego przetaczania oraz solidne wzmocnione dno. Istnieje możliwość montażu pokrywy wierzchniej, która pozwoli uzyskać szczelność i zapobiegnie wypadaniu, umożliwiając transport na tirach.

Pojemnik magnum optimum dostępny jest w dziale motoryzacja, gdyż produkt ten szeroko stosowany jest w czeskich fabrykach samochodów jak i warsztatach naprawczych. Jako pojemnik solidny i trwały chwalony jest przez użytkowników. Wygodny jest też jego transport – istnieje możliwość złączenia kontenerów i przewozu 3 sztuk na jednej palecie co ułatwia pracę i przyczynia się do większego porządku. Ciekawy jest też nowoczesny design kontenera pasujący do innowacyjności i przedsiębiorczego ducha Czechów. Wypuszczenie tego produktu na czeski rynek był strzałem w dziesiątkę dla niemieckiego producenta.

Tags :