Technologia

Baterie akumulatorki

Ogniwo wtórne lub akumulator to rodzaj akumulatora elektrycznego, który może być ładowany, rozładowywany do ładunku i wielokrotnie ładowany, w przeciwieństwie do akumulatora jednorazowego lub pierwotnego.

Baterie akumulatorki

Akumulatory są produkowane w wielu różnych kształtach i rozmiarach, od ogniw guzikowych po systemy megawatowe połączone w celu ustabilizowania sieci elektrycznej. Stosuje się kilka różnych kombinacji materiałów elektrod i elektrolitów, w tym kwas ołowiowy, niklowo-kadmowy i polimer litowo-jonowy. Akumulatory zwykle początkowo kosztują więcej niż akumulatory jednorazowe, ale mają znacznie niższy całkowity koszt użytkowania oraz wpływ na środowisko – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Niektóre typy akumulatorów są dostępne w tych samych rozmiarach i napięciach co typy jednorazowe i mogą być stosowane zamiennie z nimi. Akumulatorki aa 1 5v cieszą się sporą popularnością.

Baterie akumulatorki – zastosowanie

Urządzenia wykorzystujące akumulatory obejmują rozruszniki samochodowe, przenośne urządzenia konsumenckie, lekkie pojazdy, narzędzia lub inne tego typu przedmioty. Nowe zastosowania hybrydowych akumulatorów wewnętrznego spalania i pojazdów elektrycznych napędzają tę technologię, aby obniżyć koszty, wagę i rozmiar oraz wydłużyć żywotność. Akumulatorki aa 1 5v są bardzo solidne oraz trwałe. Małe akumulatory mogą zasilać przenośne urządzenia elektroniczne, elektronarzędzia, urządzenia. Wytrzymałe akumulatory zasilają pojazdy elektryczne, od skuterów po lokomotywy i statki. Są one stosowane w rozproszonym wytwarzaniu energii elektrycznej oraz w autonomicznych systemach zasilania.

Doskonałe baterie

Podczas ładowania dodatni materiał aktywny utlenia się, wytwarzając elektrony, a materiał ujemny jest redukowany, zużywając elektrony. Te elektrony stanowią przepływ prądu w obwodzie zewnętrznym. Elektrolit może służyć jako prosty bufor wewnętrznego przepływu jonów między elektrodami, jak w ogniwach litowo-jonowych i niklowo-kadmowych, lub może być aktywnym uczestnikiem reakcji elektrochemicznej, jak w przypadku ogniw kwasowo-ołowiowych. Energia wykorzystywana do ładowania akumulatorów zwykle pochodzi z ładowarki z wykorzystaniem prądu przemiennego, chociaż niektóre są przystosowane do korzystania z 12-woltowego gniazdka prądu stałego w pojeździe. Napięcie źródła musi być wyższe niż napięcie akumulatora, aby wymusić przepływ prądu do niego, ale nie może być zbyt wysokie, ponieważ może to spowodować uszkodzenie akumulatora.

Tags :