budowa domu

Z jakich elementów powinien się składać dom prefabrykowany?

Dom prefabrykowany, którego konstrukcję przygotowuje się na podstawie gotowych lub półgotowych elementów powstających w fabrykach, może być tak samo solidny i wytrzymały co dom murowany, a przy tym nawet bardziej energooszczędny. Artykuł ze strony multicomfort.pl/domy-prefabrykowane/domy-energooszczedne/ wskazuje na to, jak takie domy się tworzy.

Większy nie zawsze znaczy lepszy

Wielu osobom marzą się domy bardzo duże i niezwykle przestronne, jednakże w ich przypadku trzeba by się liczyć z raczej niskim poziomem energooszczędności. Proporcje domu mają ogromne znaczenie.

Dom energooszczędny powinien być obiektem zwartym i skondensowanym. Jego bryła musi być prosta. Jakiekolwiek załamania nie są tu niestety wskazane.

Prostota zawsze w cenie

Do prostoty warto dążyć nie tylko podczas obmyślania ogólnej konstrukcji budynku, ale też i na etapie dobierania do niego poszczególnych elementów. A zwłaszcza dachu. Im prostszy on będzie, tym lepiej dla energooszczędnego charakteru budynku.

Optymalny wybór to standardowy i najprostszy z możliwych dach płaski. Opcjonalnie, aby budynek miały jednak nieco ciekawszy wygląd, można go zastąpić dachem dwuspadowym. Z kolei w przypadku okien dużo ważniejsze od ich rodzaju jest to, by ich większą ilość umieścić od strony południowej, co pozwoli czerpać więcej ciepła z zewnątrz.

Jakość zastosowanych materiałów

Budowę domu prefabrykowanego zawsze należy zlecić naprawdę sprawdzonej firmie, która zadba o to, by jakość użytych przy budowie materiałów była jak najwyższa.

Nie tylko grubość materiałów ma znaczenie, bo liczy się ich ogólny rodzaj i wynikające z niego właściwości. Strona https://www.multicomfort.pl/domy-prefabrykowane/domy-energooszczedne/ podpowiada, by szczególną uwagę zwrócić na typ styropianu.

Dbałość o szczelność

Wszelkie instalacje i ogólna konstrukcja domu powinny zostać przygotowane w taki sposób, by budynek okazał się jak najbardziej szczelny. Nawet najmniejsze straty ciepła są niewskazane. W momencie, gdy będzie do nich dochodzić każdego dnia, energia będzie bezsensownie tracona.

Poziom szczelności budynku zależy nawet od zastosowanych zabezpieczeń ścian dystansowych i kolankowych. Każdy szczegół ma znaczenie.

Tags :