Szybie i trwałe łączenie elementów to cechy dobrego kleju. Są jednak materiały (jak np. tworzywa sztuczne), których łączenie nie należy do najprostszych zadań. W takim przypadku najskuteczniejszym środkiem jest zastosowanie wyjątkowego kleju metakrylowego.
Co należy wiedzieć o zastosowaniu kleju metakrylowego?
Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, kleje metakrylowe są dość powszechnie wykorzystywane w bardzo wielu branżach. Dzięki ich zastosowaniu w sposób trwały, ale i estetyczny można łączyć ze sobą między innymi materiały takie jak cynk, miedź, aluminium, metal, stal, stal nierdzewna, ferryt, szkło czy twarde tworzywa sztuczne (przede wszystkim ABS, PCV oraz poliwęglany).
Szerokie zastosowanie w wielu gałęziach gospodarki możliwe jest przede wszystkim dzięki wyjątkowym właściwościom, charakteryzującym klej metakrylowy. Jest on nie tylko odporny na działanie zmiennych temperatur i warunków atmosferycznych, ale również charakteryzuje go doskonała zdolność do przenoszenia obciążeń na całej powierzchni klejącej. Warto wiedzieć, że klej może być stosowany nie tylko jako element spajający powierzchnie, ale również jako środek do uszczelnienia szczelin, dzięki któremu nie dojdzie do niepożądanego wycieku cieczy czy gazu.
Rozwiązanie idealne – klej metakrylowy
Być może niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że Klej metakrylowy nie tylko pozwala na solidne połączenie ze sobą dwóch powierzchni, ale również doskonale sprawdza się w zapobieganiu kolizji kontaktowej. W praktyce oznacza to, że klej nie wywiera jakiegokolwiek negatywnego wpływu na żadną powierzchnię, na którą zostaje zaaplikowany. Dzięki temu pod jego wpływem nie powstają nieestetyczne odbarwienia czy odkształcenia.
Jedną z charakterystycznych cech kleju metakrylowego jest to, że utwardza się on na zimno. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie jego maksymalnej trwałości i solidnego połączenia w stosunkowo krótkim czasie. Produkty klejące powstałe na bazie zmodyfikowanego metakrylanu są w stanie wytrzymać nawet kilkanaście lat, solidnie i trwale łącząc ze sobą wybrane powierzchnie.